CKM’de Darüşşafaka için el ele

Piyano eğitmeni Gaye Türksoy, bir yıl boyunca birlikte çalıştığı öğrencileriyle El Ele Piyano Konserleri’nin dokuzuncusunu Caddebostan Kültür Merkezi’nde gerçekleştirdi. Konserden elde edilen gelir, Darüşşafaka Cemiyeti’ne bağışlandı.

Farklı kurumlara destek için eğitim verdiği öğrencileriyle birlikte El Ele Piyano Konserleri’ni düzenleyen eğitmen Gaye Türksoy, dokuzuncu konserini gelirini Darüşşafaka Cemiyeti’ne bağışlamak üzere Caddebostan Kültür Merkezi’nde gerçekleştirdi. Bu yıldan itibaren konserlerinde genç müzisyenleri desteklemek için her sene birini misafir edecek olan grubun ilk misafiri, genç piyanist adayı Duru Tuncer oldu.

Darüşşafaka

GENÇ YETENEKLERDEN BAŞARILI SOLO PERFORMANSLAR…

Televizyonun sevilen isimlerinden Dilşah Demir ve Sevtap Özaltun’un katılımı ve desteğiyle gerçekleşen konseri, müzik ve tiyatro sanatlarını iç içe yaşatan usta sanatçı Ayla Algan, solistlerin plaketlerini vererek şereflendirdi. Dikkat çeken genç yeteneklerden Elif Naz Ozar, El Ele Konserleri’nin sevilen ve beğenilen isimlerinden Doğan ve Kumru Bil kardeşler ile Ömer Süt’ün de içlerinde bulunduğu 19 öğrenci, konserde solo performanslarını sergilediler. Rachmaninoff, Mozart, Debussy gibi bestecilerin eserlerinin seslendirildiği konserde, farklı sahne gösterileri de yer aldı.

Diğer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı