Çatalçeşme Lionslular ve Ömür Gedik büyüledi!..

Köklü dayanışmanın örneği Çatalçeşme Lions Kulübü, Ömür Gedik başta olmak üzere renkli konuklarıyla dolu dolu bir geceye daha imza attı. 40 yıllık magazin duayeni Nurcan Sabur’un da katıldığı etkinlikte hayvan hakları savunucusu Ömür Gedik ve Lionlar; “İnsanıyla hayvanıyla, doğasıyla her şeyiyle bir bütünüz” mesajı verdi.

Geceye konuk konuşmacı olarak katılan Hayvanları Çaresizlik ve İlgisizlikten Koruma Derneği (HAÇİKO) Kurucusu, Gazeteci-Yazar Ömür Gedik, yine duygu yüklü sunumu ile dikkatleri üzerine çekti.

“TÜM CANLILARLA DAYANIŞMA İÇERİSİNDE OLMAK ZORUNDAYIZ”…

Konsey Başkanı Banu Tüzgiray, Kesim Başkanı Gülsüm Gür, Başkan Nilgün Kodan, Esra Fazlıoğlu, Ayça Ersöz, Nurcan Gür, 118-Y Genel Yönetmeni İsmet Özer Balta ve birçok Lions üyesinin bir arada bulunduğu; şehitlere ve Ankara patlamalarında can verenlere hitaben saygı duruşu ile başlayan gecede Ömür Gedik, önemli mesajlar verdi. “Bazen sitem ediyorlar. ‘İnsanlar varken neden hayvanları koruyorsunuz’ şeklinde yaklaşanlar olabiliyor. Ben bunlara çok şaşırıyorum. Bir seçeneğe bağlı kalmak zorunda değiliz. Sen, ben, o sahiplenmeyecekse; kim koruyacak ağzı dili olmayan, çaresiz sevimli dostlarımızı? Geçmişte de görülmüştür ki, hayvanları sahiplenen insanlara da kucak açmıştır, insanlara da yarar sağlayan bireylerdir. Bunun tam tersini düşündüğümüzde de hayvanlara şiddet uygulayan, kötülükler yapan, belirli bir zaman sonra bunu insanlara da uygulamaya başlayabiliyor” diyen Ömür Gedik, hayvan barınaklarının koşullarının iyileştirilmesi üzerine yapılan çalışmalara da dikkat çekti. Aylarca daracık yerlerde yaşamak zorunda kalan barınak hayvanlarına vurgu yapan Gedik; “Bunu ancak gözlerinizle gördüğünüzde anlayabilirsiniz. Örneğin, ülkemizde uzun bayram tatilleri oluyor. Barınak görevlileri de bayram tatiline çıkınca kediler, köpekler ve tüm hayvanlar, kafeslerinde günlerce aç ve susuz kalma riskiyle yüz yüze kalıyor! Yerlerine geçici görevliler konması gerekiyor. Bakın, bu bir ayrıntı. Bunun gibi dile getirilecek o kadar şey var ki” şeklinde konuştu.

ÇATALÇEŞME LİONS BÜYÜYOR…

Fenerbahçe Divan Faruk Ilgaz Tesisleri’nde gerçekleşen Çatalçeşme Lions Kulübü Aylık Olağan Toplantısı’nda, yeni üye sürprizi de yaşandı. İşadamı Tibet Gürşen, sosyal aktiviteleri ile dikkat çeken Çatalçeşme Lions’un yeni üyesi oldu.

TOPLANTIDAN HAÇİKO’YA DESTEK ÇIKTI…

Her toplantılarında kamu yararına sosyal destekleriyle dikkat çeken Çatalçeşme Lions Kulübü, Mart ayı buluşmasında Ömür Gedik’e sürpriz yaptı. “Özverili çalışmalarınızı ilgiyle takip ediyoruz” diyen kulüp üyeleri, HAÇİKO yararına nakdi yardım gerçekleştirdi. Ömür Gedik, örnek yaklaşım karşısında duygu dolu anlar yaşayarak, Çatalçeşme Lions üyelerine teşekkür etti.

GECENİN RENKLİ İSMİ NURCAN SABUR…

Yarım asra yaklaşan gazetecilik tecrübesi ile magazin dünyasının sevilen ismi Nurcan Sabur ve eşi Esin Sabur da gecenin konukları arasındaydı. “Yılın En İyi Magazin Sitesi” ödülü ile sık sık adından söz ettiren Magazinkolik.com’un sahibi Nurcan Sabur, Çatalçeşme Lions’u örnek faaliyetlerinden dolayı tebrik eden isimler arasındaydı. Ömür Gedik’in güzeller güzeli kızı Tayga da gece boyunca Sabur’un yanındaki isimlerdendi.

ÖMÜR GEDİK’TEN ÇOK ÖZEL AÇIKLAMALAR GELİYOR…

Sosyal yaşamın sevilen ismi Ömür Gedik, Anadolu Yakası Medya Grubumuz bünyesindeki TOURMAG Turizm Dergimize özel açıklamalarda bulunmaya hazırlanıyor. Ayrıntılar, merakla beklenen derginin yeni sayısında yer alacak…

Diğer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı