“Çantalar bizden, doldurmak sizden…”

shopping fest cadde

Bu yıl beşincisi düzenlenen İstanbul Shopping Fest, bir haftayı geride bırakmış olmasına rağmen beklenen ilgiyi görmedi. 5 Haziran’da başlayan ve 28 Haziran’a kadar sürecek olan festival boyunca, perakendede büyük bir hareketlilik bekleniyor. Ancak İstanbul’un her iki yakasında görüştüğümüz mağaza yöneticileri; “Önceki yıllarla mukayese edilemeyecek kadar düşük bir hacim var.  Bu kadar olmasını beklemiyorduk” yorumunda bulundular.

BAĞDAT CADDESİ’NDE ÇANTALAR ASILDI…

Önceki yıllarda gece yarılarına kadar açık kalan mağazalarda büyük alışverişlerin yaşandığını dile getiren Cadde esnafı da durumdan şikâyetçi… Festivali bir nebze daha canlandırmak adına Cadde’nin en popüler lokasyonu olan Şaşkınbakkal bölgesini rengarenk çantalarla donatan İstanbul Shopping Fest yetkilileri; “Çantalar bizden, doldurmak sizden” mesajı vermek istiyor.

EV VE OTOMOBİL PİYANGOSU DE İŞE YARAMIYOR…

Festival yönetimi tarafından düzenlenen, 05-28 Haziran 2015 tarihleri arasında kredi kartı ya da banka kartıyla yapılan 50 TL’lik her alışveriş için çekilişe katılım hakkı kampanyasının da etkili olmadığını belirten bazı mağaza yöneticileri; “Bunun yerine fiyatlara destek vererek ucuza satışı teşvik etseler daha başarılı olunurdu” dedi. Kampanyada katılımcılara Ege Yapı Group’tan 1+1 daire ve Mercedes Benz Yeni Vito Tourer hediye edilecek. Kampanyanın talihlileri, festivalin sonunda noter huzurunda yapılacak çekilişle sahiplerini bulacak.

Diğer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı