Caddebostan’da plaj futbolu heyecanı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Müdürlüğü, Spor İstanbul ve Türkiye Futbol Federasyonu işbirliğiyle Caddebostan’da gerçekleştirilen İstanbul Lale Kupası Plaj Futbolu Turnuvası, Kadıköy ve İstanbul genelinden yoğun katılıma sahne oldu.

Uluslararası Futbol Federasyonları Birliği (FIFA) tarafından yetkilendirilen ve FIFA’nın tüm plaj futbolu organizasyonlarını düzenleme yetkisi olan Beach Soccer Worldwide’nin 2017 faaliyet takviminde yer alan İstanbul Lale Kupası Plaj Futbolu Turnuvası’nda Türkiye, İngiltere, Çek Cumhuriyeti ve Belarus Milli Takımları üç gün boyunca mücadele etti. Turnuvada şampiyonluğu göğüsleyen takım Belarus oldu.

plaj futbolu

FIFA’DAN İBB’YE TAM NOT…

Turnuvanın ikincisi İngiltere ekibi olurken, Türk Milli takımı ise final maçını kaybederek üçüncü oldu. Gelecek yıllarda plaj futbolunda Avrupa-Dünya Şampiyonası seviyesinde bir organizasyona ev sahipliği yapmak isteyen İstanbul Büyükşehir Belediyesi, bu organizasyonla FIFA yetkililerinden tam not aldı.

ÇOCUK SEYİRCİLERE TFF’DEN ÜCRETSİZ EĞİTİM…

Turnuvayı izlemeye gelen 10-14 yaş arası tüm çocuklara, Türkiye Futbol Federasyonu’nun uzman antrenörleri eşliğinde plaj futboluna yönelik eğitim verildi. Şenlikte düzenlenen etkinliklerle çocuklar, plajda futbol deneyimini yaşama fırsatını elde etti.

Diğer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı