Caddebostan’da gitar ziyafeti

İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası (İDSO), Caddebostan Kültür Merkezi’nde muhteşem bir gitar ziyafeti sunacak. İstanbul Uluslararası Gitar Festivali kapsamında dünyaca ünlü gitar sanatçıları Aniello Desidero ve Marcin Dylla’ya eşlik edecek olan İDSO’nun konseri, CKM’de 28 Nisan Cuma günü saat 20:00’de gerçekleşecek.

İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası’nın Şef Naci Özgüç yönetiminde klasik gitar sanatçıları Aniello Desidero ve Marcin Dylla’a eşlik edeceği konserde; Joaquin Rodrigo’nun “Fantasia Para Un Gentilhombre”, Manuel Maria Ponce’nin  “Gitar Konçertosu” ve Igor Stravinsky’nin “Pulcinella Orkestra Süiti” eserleri icra edilecek.

gitar ziyafeti
İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası Şefi Naci Özgüç…
İDSO, DÜNYACA ÜNLÜ İKİ GİTAR USTASINA EŞLİK EDECEK…

İDSO Müdürü Sezai Kocabıyık, konser ile ilgili yaptığı açıklamada şunları ifade etti: “Bu konserimizde dünyaca ünlü iki gitar ustasına eşlik edeceğiz. Dünyanın en prestijli uluslararası yarışmalarında 19 birincilik ödülü alan Marcin Dylla ve yine 18 birincilik ödülüne sahip Aniello Desidero ile müzikseverlere muhteşem bir akşam yaşatacağımıza inanıyoruz. Şefimiz Naci Özgüç yönetiminde vereceğimiz konsere tüm sanatseverleri bekliyoruz.”

Aniello Desidero…
Marcin Dylla… 

Diğer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı