Büyük Kulüp’te Gıda Zirvesi…

Başkanlığını Duygu Eren’in yürüttüğü Büyük Kulüp Genç Girişimciler Komitesi, anlamlı buluşmalarını sürdürüyor. “Kentsel Dönüşüm” ve “Temiz Enerji” konusu ile ilgili sorulara yanıtların arandığı 5 buluşmanın ardından bu kez “Gıda Zirvesi” konulu bir etkinlik düzenleyen Genç Girişimciler’in organizasyonu büyük beğeni topladı.

SAĞLIKLI GIDA, FRANCHİSE VE MARKALAŞMA…

21 Kasım Cumartesi günü Büyük Kulüp Kış Bahçesi Salonu’nda gerçekleşen etkinlik; “Sağlıklı Gıda, Franchise ve Markalaşma” konu başlıkları altında yapıldı. Moderatörlüğünü gazeteci Fikri Türkel’in üstlendiği buluşmanın katılımcıları da ünlü isimlerden oluştu.

“BİR NUMARALI AŞKIM İŞİM…”

Buluşmanın en renkli ismi, “Günaydın Et” markasını yaratan ve medyada “Et’in Ordinaryüsü” olarak anılan Cüneyt Asan’dı. İlkokul mezunu ve iş arayan bir kimlik olarak başladığı ve bugün 2.000’den fazla kişiye iş veren bir markanın yaratılış öyküsünü kendine özgü vücut diliyle anlatan Cüneyt Asan; “Her şeyin başı sevmekten geliyor. İşimi çok sevdim, bugüne kadar bir numaralı aşkım işim oldu” dedi.

NEW YORK, PARİS, LONDRA VE KATAR’A GÜNAYDIN ET GELİYOR…

Küçük bir kasap dükkanı ile başlayan markalaşma öyküsünde, bugün 4’ü yurt dışında olmak üzere 45 şubesi olan dev bir markaya dönüşmesinde çok büyük fedakârlıklar ve özveri olduğuna değinen Cüneyt Asan; “Doğuş Grubu ile yaptığımız ortaklık, yurt dışına açılmamıza ve gelişmemize büyük katkı sağladı. Dünyanın ne önemli merkezlerinde bir Günaydın Et mutlaka görülecek. Bakü’de ilk şubemizi açtığımızda öylesine bir izdiham oldu ki, ikincisini açmak zorunda kaldık” şeklinde konuştu.

“YETERLİ  ve DENGELİ BESLENİN…”

Buluşmanın katılımcılarından biri de İstanbul için efsane bir lezzet markası olan Gelik Et Lokantası’nın kurucularından Ömer Duruk’un oğlu Dr. Mehmet Çetin Duruk idi. Aynı zamanda Gıda Katkı ve Yardımcı Madde Sanayicileri Derneği Başkanı da olan Duruk, sağlığımızı korumak için yeterli ve dengeli beslenmemiz gerektiğinin altını çizdi ve beyaz buğday unundan yapılan ekmek yerine tam buğday, yulaf ve çavdar unlarından yapılan esmer ekmeklerinin tüketilmesini tavsiye etti.

Buluşmanın sonunda katılımcılara birer anı plaketi verildi…
Büyük Kulüp Genç Girişimciler Komitesi’nin düzenlediği “Sağlıklı Gıda, Franchise ve Markalaşma” konulu buluşmada Arçelik Caddebostan Mağazası, konuklara Türk kahvesi ikram etti…

Diğer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı