Bostancı Hatboyu’nda köprü çıkmazı

Bağdat Caddesi’nin en sakin ve güzel köşelerinden olan Havacı Binbaşı Mehmet ve Hatboyu Sokak sakinleri, bugünlerde çok dertli. Aynı sokakta 3-4 adet inşaat çalışması, hafriyat kamyonları ve sokak bitiminde kimseye sorulmadan kondurulan Marmaray yaya köprüsü, vatandaşları canından bezdirdi.

Bağdat Caddesi’nin dikey olarak belli noktalara bağlantısı olduğunu belirten sokak sakinleri, ana arterin önemli kavşak bağlantısının tamamen yok olduğunu ve sokağın bir günde çıkmaz sokağa döndüğünü belirterek, yetkililerden konuya acil çözüm bulunmasını istedi. Marmaray yaya köprüsünün dar olan alanda gereksiz yere büyük yapıldığını savunan vatandaşlar, köprünün sokak estetiğini de ciddi anlamda bozduğunu söylüyor.

EN KISA ZAMANDA ÇÖZÜM BULUNMASI İSTENİYOR…

Sokak girişlerinde çıkmaz levhasının da olmadığını belirten Hatboyu sakinleri, sürücelerin uyarı levhası olmadığı için sık sık metal duvarlara çarparak kaza yaptıklarını, yetkililerin konuya bir an önce çözüm bulmasını umduklarını ifade etti.

Bostancı’nın en sakin ve güzel köşelerinden Havacı Binbaşı Mehmet Sokak, birbiri ardına yapılan kazılar ve inşaatlar yüzünden perişan halde. Hafriyat kamyonlarıın yarattığı gürültü, trafik ve kirlilik, sokak sakinlerini isyan ettirmiş durumda…
Hatboyu
Bostancı Hatboyu ve Havacı Binbaşı Mehmet sokağın kesiştiği noktaya yapılan Marmaray yaya köprüsü, her iki sokağın da kapanmasına yol açtı. Vatandaşlar, kimseye danışılmadan sokakların bir anda çıkmaz sokak yapılmasına ciddi tepki gösteriyor…

Diğer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı