Binlerce Kadıköylüden “ATA’ya Saygı Zinciri”

Kadıköy Belediyesi tarafından düzenlenen 10 Kasım Atatürk’ü Anma Programı’nda binlerce Kadıköylü, “ATA’ya Saygı Zinciri” oluşturdu. Kadıköylüler, her sene olduğu gibi ATA’sını yine muhteşem saygı zinciri ile andı.

Sabahın erken saatlerinde 7’den 77’ye binlerce kişi tarafından Fenerbahçe-Bostancı sahili yürüyüş yolu arasında oluşturulan dev saygı zinciri, 6 buçuk kilometreyi buldu. Saat 9’u 5 gece ise, Kadıköy’de adeta tüm hayat durdu. Saygı duruşundan sonra vatandaşlar hep birlikte dev bir Türk bayrağı açarak, andımızı okudu. Denizde bulunan bazı tekneler de Türk bayraklarıyla gösteri yaptı.

saygı zinciri

YÜKSEK KATILIM ORANI DİKKAT ÇEKTİ…

İnsan zincirine katılan Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu, şunları söyledi: “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’i anmak, Türkiye Büyük Millet Meclisi’ni, Cumhuriyet’in kuruluşunu, devrimleri anmaktır. Kadıköylüler her zaman bu konuda duyarlı oldu, duyarlılıkları devam ediyor. Ülkenin geleceğini seviyorlar. Mustafa Kemal Atatürk’ü anarak, düşüncelerini iyi kavrayarak, çok çalışarak bu ülkenin geleceğini aydınlık yapmanın yolunun buradan geçtiğini biliyorlar.” Geçtiğimiz yıllara oranla katılım oranının çok yüksek olduğu anma programı, birçok televizyon kuruluşu tarafından da canlı olarak yayınlandı.

 

Diğer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı