Bağdat Caddesi’ndeki tecavüz davasında karar çıktı

Bağdat Caddesi’ndeki tecavüz

Bağdat Caddesi’nde 19 yaşındaki kıza tecavüz ederek, para ve cep telefonunu gasp ettiği iddiasıyla yargılanan servis şoförü, “nitelikli cinsel saldırı” ve “nitelikli yağma” suçlarından 45 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya, tutuklu sanık Cengiz A. ile mağdur E.F.B. ve taraf avukatları katıldı. Yoğun güvenlik önlemlerinin alındığı duruşmada, mağdur E.F.B’nin ailesi ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı avukatı da hazır bulundu. Duruşmada kararını açıklayan mahkeme heyeti, sanık Cengiz A.’yı “nitelikli cinsel saldırı” ve “nitelikli yağma” suçlarından 45 yıl hapis cezasına mahkum etti.

SUSMA HAKKINI KULLANMIŞTI…

Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki davanın ilk duruşmasında iddianame okunurken hakları hatırlatılan sanık Cengiz A.; “Savunma yapmak istemiyorum. Suçlama hakkında beyanda bulunmayacağım. Susma hakkımı kullanıyorum” demişti. Emniyet ve savcılık ifadesi, DNA ve canlı teşhis tutanakları da okunan duruşmada sanık, bunlara ilişkin de susma hakkını kullanacağını ifade etmişti.

Diğer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı