Bağdat Caddesi’ndeki tecavüz davası ertelendi

Bağdat Caddesi'ndeki tecavüz

Bağdat Caddesi’nde üç ay önce 19 yaşındaki üniversite öğrencisi E.F.B.’ye tecavüz ettiği gerekçesiyle tutuklanan servis şoförü Cengiz A.’nın yargılanmasına başlandı. Cinsel saldırı ve nitelikli gasp suçlarından 33 yıla kadar hapsi istenen sanık C.A., mahkemede susma hakkını kullandı. Mahkeme heyeti, sanığın ifade vermesi için duruşmayı ileri bir tarihe erteledi.

Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki davanın ilk duruşmasına tutuklu sanık Cengiz A., mağdur E.F.B. ve taraf avukatları katıldı. E.F.B.’nin anne ve babasının da katıldığı duruşmaya, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın avukatı da geldi. Duruşma öncesi yoğun güvenlik önlemi alınıması dikkat çekti. Duruşmada kimlik tespiti yapılan sanık Cengiz A. (34), eşinden ayrıldığını belirterek bir çocuk babası olduğunu ve reklamcılık işiyle uğraştığını ifade etti.

SUSMA HAKKINI KULLANDI…

Duruşmada iddianame okunduğu sırada mağdur E.F.B.’nin annesinin gözyaşlarını tutamadığı görülürken, hakları hatırlatılan sanık Cengiz A.; “Savunma yapmak istemiyorum. Suçlama hakkında beyanda bulunmayacağım. Susma hakkımı kullanıyorum” dedi. Emniyet ve savcılık ifadesi, DNA ve canlı teşhis tutanakları da okunan duruşmada sanık, bunlara ilişkin de susma hakkını kullanacağını ifade etti.

BIÇAKLA TEHDİT EDİP SALDIRDI…

Duruşmada olay gününü anlatması istenen mağdur E.F.B (19) ise, olay günü arkadaşlarıyla Kadıköy’de toplandıklarını belirterek şunları ifade etti: “Arkadaşlarımdan ayrıldıktan sonra dolmuşa bindim. Evime yakın bir yerde indikten sonra yürüyerek evimin sokağına girdim. Kulaklığımı çıkardığımda ’15 dakikaya evdeyim’ diye bir ses duydum. Tedirgin olup adımlarımı sıklaştırdım. Bu sırada kolumu tuttu, karnıma bıçak dayadı. ‘Sesini çıkarma’ dedi. Bir arabanın yanına götürdü. Bıçak dayayarak cinsel saldırıda bulundu. Sürekli ‘Seni delik deşik ederim’ diyordu. Sonra apartmanın arkasına götürdü. Yaşımı sordu. Önce 16 yaşında olduğumu söyledim. Yalan söylediğimi düşününce 18 dedim. Sapıkça şeyler söyledi.”

BAKANLIĞIN DAVAYA KATILMA TALEBİ KABUL EDİLDİ…

Duruşmada söz alan E.F.B.’nin avukatı Nuray Ünal, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın davaya katılma talebinin reddedilmesini istediklerini belirterek; “Bakanlık bu olayda mağdur değil, suçlu konumda olması gerekir. Çünkü tecavüz olayının öncesinde gerekli toplumsal eğitim çabaları gösterilmemiş, tecavüzü önleyici tedbirler alınmamıştır. Burada Bakanlığın hizmet kusuru vardır. Olay sonrasında müvekkilimin gece geç saatlerde dışarda gezmesi, alkollü olması sorgulanmış, olay basına yansımıştır” dedi. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Avukatı Birsel Kurt ise katılma talebini yineledi. Mahkeme, Bakanlığın davaya katılma talebini kabul etti.

Diğer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı