Bağdat Caddesi’nde Cumhuriyet coşkusu…

Bağdat Caddesi 29 Ekim

Bağdat Caddesi’nde 1994 yılından bu yana düzenli olarak gerçekleştirilen ve son yıllarda dünya basınının da naklen verdiği “Geleneksel Cumhuriyet Yürüyüşü”, yine coşku doluydu.

Kadıköy Belediyesi’nin organize ettiği Cumhuriyet Yürüyüşü’ne onbinlerce vatandaş katıldı. Binlerce Türk Bayrağı ve Atatürk posterleri taşıyan vatandaşlar, Ayten Alpman’ın ölümsüz şarkısı “Memleketim” eşliğinde Suadiye’den başladıkları yürüyüşü Göztepe’de sona erdirdi.

KEMAL KILIÇDAROĞLU DA KATILDI…

Bağdat Caddesi’ndeki yürüyüşün son bölümüne CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da katıldı. Göztepe’de otobüs üzerinden vatandaşlara seslenen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu; “Türkiye bir ateş çemberinin içerisinde. Ülkemizi bu çemberden bir parti çıkarabilir, o partinin adı Cumhuriyet Halk Partisi’dir. Terör sorununu ancak CHP bitirir” dedi.

“KADIKÖYLÜLÜK” FARKI…

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, İstanbul İl Başkanı Murat Karayalçın, bazı milletvekilleri ile CHP İstanbul İl ve İlçe Teşkilatları’nın da yoğun katılım gösterdiği yürüyüşte, “Kadıköylülük farkı” kendini hissettiriyordu.

YILMAYACAK, KORKMAYACAK, SUSMAYACAĞIZ..!

Yürüyüşün ev sahibi konumundaki Kadıköy Belediye Başkanı Aykut Nuhoğlu ise, Kadıköy Life’a yaptığı özel açıklamada şunları ifade etti: “Kadıköy olarak böylesine anlamlı bir harekete ev sahipliği yapıyor olmanın onurunu yaşıyoruz. Cumhuriyet; özgürlük, adalet, barış demektir. Cumhuriyet’e sonuna kadar sahip çıkacağız! Cumhuriyet’i ve kazanımlarını sonuna kadar savunacağız. Yılmayacak, korkmayacak, susmayacağız!”

Kadıköy’ün sivil toplum örgütleri, yürüyüşün en aktif katılımcılarıydı. Öz Kadıköylüler, Kadıköy & Kadıköy, Kadıköylüyüm ve Moda Meclisi gibi platformlar, coşku dolu sloganlarla “Buradayız. Sonuna kadar buradayız!” mesajı verdiler…

Diğer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı