Bağdat Caddesi’nde 19 Mayıs coşkusu

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı, tüm yurtta büyük bir coşku ve çeşitli etkinliklerle kutlanıyor. Anadolu Yakası’nda kutlamaların merkezi Bağdat Caddesi ise, sabah saatlerinden itibaren renkli görüntülere sahne oluyor.

Kadıköy Belediyesi’nin 19 Mayıs’a yönelik düzenlediği etkinlik ve kutlamalar, geçen sene olduğu gibi bu yıl da bisiklet turu ile başladı. Sabah saat 10.00’da Kalamış Gençlik Merkezi’nden start alan yaklaşık 5 bin bisikletli, sahil şeridinden devam ederek Bağdat Caddesi’ne ulaştı. Çocuklarıyla birlikte kutlamalara katılan aileler ve çevre sakinleri, alkışlarıyla bisiklet konvoyuna destek vererek renkli görüntüler oluşturdu.

bagdat-caddesinde-19-mayis-coskusu (2)

SPORTİF GÖSTERİLER, TURNUVALAR, YARIŞMALAR…

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri, tüm hızıyla devam ediyor. Kutlamalar kapsamında saat 14.00’de başlayacak lakros gösteri maçından sonra saat 15.00’de rugby gösteri maçı yapılacak. Saat 16.00 ile 18.00 arasında ise mini lakros turnuvası düzenlenecek. Geçtiğimiz yıl yapılan ve Kadıköylü gençlerin performanslarını sergilediği Kaykay Festivali, bu yıl da yapılacak. Saat 14.00’de başlayacak festival, 18.00’e kadar devam edecek. Saat 10.00’da başlayacak Plaj Voleybolu Turnuvası da 18.00’e kadar sürecek. Kutlamalarda ayrıca labirent oryantiring yarışmaları düzenlenecek. Spor etkinlikleri dışında park içi etkinliklerinin de yapılacağı kutlamalar, saat 18.00’e kadar sürecek.

bagdat-caddesinde-19-mayis-coskusu (7)

bagdat-caddesinde-19-mayis-coskusu (5)

bagdat-caddesinde-19-mayis-coskusu (4)

bagdat-caddesinde-19-mayis-coskusu (1)

bagdat-caddesinde-19-mayis-coskusu (3)

Diğer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı