Bağdat Caddesi, Mehmet Ata’ya ağlıyor

Bazı ölümler için “Ölüm sana yakışmadı be kardeşim, kalk artık” derler ya… İşte daha 40 yaşında bu yakışıksızlığa maruz kalan Mehmet Ata da bu isimlerden biri. Geçtiğimiz hafta bugün akşam saatlerinde “Kalbim sıkıştı” diyerek hastaneye koşan ve kalbine stent takılan, gece yarısı ise hayata gözlerini kapayan Ata’nın hikayesi, şimdilerde Kazım Kulan Çarşısı ve Bağdat Caddesi’nin büyük bölümünde konuşuluyor.

KİMSEYİ KIRMAYIN, KİMSEYİ ÜZMEYİN…

Mehmet Ata’yı ömrünün baharında kaybetmiş olmanın derin üzüntüsünün en fazla hissedildiği yer, Kazım Kulan Çarşısı. Çarşı esnaflarının kanaat önderi olarak kabul ettiği Ferit Kasar, Kadıköy Life Dergisi’ne yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Sadece komşumu kaybetmedim, sanki canımdan can düştü. Hep söylüyorum; kimseyi kırmayın, kimseyi üzmeyin, sigara içmeyin diye, ama dinletemiyorum…”

Mehmet Ata
Mehmet Ata ile en son 29 Ocak Gecesi Moda Kayıkhane’de Zuhal Olcay konserinde karşılaşmıştık. “Kadir Abi, sen bu fotoğrafı Kadıköy Life sayfalarında yayınlamayı unutmazsın değil mi?” diye sormuş, ben de “Hiç unutur muyum” demiştim. İşte unutmadık, ama dergi daha çıkmadı ve sen çekip gittin. Olmadı, yakışmadı, hiç yakışmadı…

Diğer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı