Bağdat Caddesi kan gölü: 2 ölü, 8 yaralı

Bağdat Caddesi

Ne yazık ki Bağdat Caddesi’nde ölümlü trafik kazaları bitmek bilmiyor. 1 Mayıs’ın ilk saatlerinde 10 dakika aralıkla aynı yerde meydana gelen iki trafik kazasında 2 kişi öldü, 8 kişi de yaralandı. Emniyet güçlerinin “ölümlere dur” demek için başlattığı hız koridoru çalışmasına rağmen yine yürekler yandı.

Bağdat Caddesi’nin başlangıcı, Kızıltoprak mevkiinde sabaha karşı 04.30 sıralarında aynı yerde meydana gelen iki kaza ile birlikte Kadıköy, 1 Mayıs sabahını kabus gibi karşıladı.

AŞIRI HIZIN SONUCU ÖLÜM OLDU…

İddialara göre aşırı hız sonucu meydana gelen ilk kazada; Orfun Efe B.’nin sürücüsü olduğu otomobil, yol kenarında park halindeki araca arkadan şiddetli çarptı. Yaklaşık 20 metre sürüklenen iki araç, kaldırımda yürüyen Okan Arıkan’ı altına aldı. Arıkan olay yerinde feci şekilde can verirken, araç sürücüsü ve yanındaki 3 kişi de yaralandı. Talihsiz adamı ölüm, sabahın ilk ışıklarında Kadıköy’ün göbeğinde buldu.

10 DAKİKA SONRA AYNI YERDE İKİNCİ KAZA VE ÖLÜM…

Olay yerinde incelemeler sürerken ikinci bir kaza şoku yaşandı. Harun D. yönetiminde olduğu öğrenilen otomobil, sürücünün olay yerindeki kalabalığı son anda fark etmesi üzerine aracın direksiyonunu kırmasının ardından hakimiyetini kaybederek ağaca çarptı. Yaralanan sürücü ve araçtaki 4 kişi çevredeki çeşitli hastanelere kaldırılırken, Harun D. verdiği yaşam mücadelesini kaybetti.

trafik-canavari-bagdat-caddesi-1-mayis-kaza-kadikoy-life-dergisi-2

MEHMET KÜP: AŞIRI HIZ, HER ZAMAN MUTLULUK VERMEZ!

Sabaha karşı 04.30’da işten eve dönerken kazayı gören Kadıköylü Mehmet Küp; “Çok üzüntü verici bir manzaraydı. Sadece Bağdat Caddesi değil, hiçbir yerde bu tür görüntüleri yaşamak istemiyoruz. Şehir içinde hız yapabilmek başarı değil; kendinin ve başkalarının canını, malını riske atmak demektir. Bu düşünce toplumda oturmadığı süre hangi önlemler alınırsa alınsın, çok üzücü kazaları yaşayacağız gibi gözüküyor. Kazalar anlık gelişiyor ve izleri, acıları bir ömür boyu kalabiliyor. Otomobiller kadar özellikle motosiklet sürücüleri için de riskler çok büyük” şeklinde konuştu.

BAĞDAT CADDESİ ZOR GÜNLER GEÇİRİYOR…

Son yıllarda sık sık meydana gelen ölümlü ve yaralanmalı kazalar, ailelerin yüreğine kor gibi düşmeye başladı. Emniyet güçleri artan kazalarla birlikte hız koridoru uygulaması başlatmış, cadde üzerinde 50 km’nin üzerinde hız yapılmasını yasaklayan projesini hayata geçirmişti.

Diğer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı