Kadıköylü ne yapar ne eder, yuvayı kurar!

Kadıköy’ün kedisi bile bir başka şanslı… Dört bir yanı hayvanseverlerle dolu Kadıköy’de Bağdat Caddesi ve çevresindeki ana arterlerde otobüs durakları, aynı zamanda birer kedi yuvalarına dönüşüyor. Otobüs beklerken yolculara arkadaş olan kediler, uyuklarken bile pozitif enerji kaynağı…

Sokak kedileri için parklar, ağaçlık alanlar ve apartman kenarlarında yaşam olanakları daha fazla ancak, Cemil Topuzlu Caddesi ve Bağdat Caddesi gibi ana arterlerde barınma olanakları bazen imkansız hal alabiliyor. Bunu bilen Kadıköylüler, hayvanseverlerin dikkatlerini tek bir noktaya odaklamak için otobüs duraklarının bir kısmını kedi yuvalarına dönüştürüyor.

SOĞUKTAN VE YAĞMURDAN KORUNUYORLAR…

Kapalı otobüs durakları, insanlar gibi aynı zamanda kedilerin de rüzgar ve yağıştan korunmasını sağlıyor. Yanında mama ve suyla gezen hayvanseverler duraklara ikramlarını bırakıp ayrılırken, böylece sokak hayvanları da saatlerce aç ve susuz gezmekten kurtuluyor. Örnek çalışmadan geriye ise, Kadıköy Life objektiflerine yansıyan “durak kedisi” fotoğrafları kalıyor.

Bağdat Caddesi

Diğer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı