Attila İlhan, CKM’de anılacak…

Cumhuriyet dönemi edebiyatına ve düşünce dünyasına çok sayıda eser veren Türkiye’nin değerli aydınlarından Attilâ İlhan, Kadıköy’de anılacak. Sanat, politika ve edebiyat dünyasının usta isimlerinin katılacağı gecede İlhan’ın şiirleri okunacak.

Şiirleri, romanları, öyküleri, senaryo ve yazınlarıyla hemen herkesin hayatına dokunan Türk edebiyatının usta isimlerinden Attilâ İlhan, Kadıköy Belediyesi ve Attilâ İlhan Vakfı işbirliğiyle Kadıköy’de anılacak. 12 Ekim’de yapılacak olan etkinlik, Ankara’da yaşanan katliam nedeniyle ertelenmişti. 7 Aralık’ta düzenlenecek “Attilâ İlhan 90 Yaşında” isimli gecede usta edebiyatçı, yaşamına tanıklık eden dostları tarafından anlatılacak, şiirleri okunacak.

ATTİLA İLHAN ŞİİRLERİ OKUNACAK, ŞARKILAR SESLENDİRİLECEK…

7 Aralık Pazartesi saat 20.00’de Caddebostan Kültür Merkezi’nde gerçekleşecek geceye Ahmet Salcan, Ataol Behramoğlu, Biket İlhan, Erol Manisalı, Ezgi Öksüzbakan, Haydar Ergülen, Nedret Çatay, Solmaz İlhan ve Yakup Çelik konuşmacı olarak katılacak. Ahmet Mümtaz Taylan, Deniz Uğur, Kerem Alışık, Levent Ülgen ve Songül Öden’in İlhan’ın unutulmaz şiirlerini okuyacağı gecede, Vedat Sakman da İlhan’ın şiirlerinden bestelenen şarkıları seslendirecek.

 

Diğer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı