ARTEV Sanat’ta suluboya resim sergisi

15 yıl boyunca Feneryolu’nda resim çalışmaları, seminerler, kültür gezileri, sergiler gibi çeşitli sanat etkinliklerine ev sahipliği yapan ARTEV Sanat Galerisi, 2015 yılının Eylül ayında Fenerbahçe Mahallesi Kurukahveci Sokak No:3 Onur Apartmanı’ndaki yeni adresine taşındı. Yeni yerine yerleşir yerleşmez ise, temel resim ve ağırlıklı olarak suluboya çalışmalarına hız verdi.

Işıl Özışık ve Ahmet Oğraş’ın öğrencilerinin suluboya resimlerinden oluşan sergi, 12 Mayıs günü açılarak 24 Mayıs akşamına kadar sanatseverleri ağırladı. Sergide Aynur Keskin Aysever, Ece Üçkardeşler, Esra Erbirer, Gül Bozacıoğlu, Gülten Özberk, İffet Tezgör, İnci Mete, Meltem Umut, Neşe Ağan Ünal, Nimet Ağırbaş, Perihan Yılmaz, Selmin Saruhan, Selvihan Aysan, Serdal Gürkan, Sevinç Ural, Süreyya Sağlam, Yenel Özden, Zarife Alemdar ve Zuhal Sekban’ın eserleri büyük beğeni topladı.

ARTEV

ORTAK ÖZELLİKLERİ SULUBOYA RESİM TUTKUSU…

Sanatçılar arasında 12 yıldır ARTEV Sanat Galerisi’nde resim çalışmalarına katılanlar da vardı; geçen yıl başlayanlar, bankacılar, mühendisler ve çeşitli üniversitelerin Güzel Sanatlar Fakültesi mezunları da… Ortak özellikleri ise suluboya resim tutkusu idi.

YENİ SERGİ “ELEMENT”, 1 HAZİRAN’DA GÖRÜCÜYE ÇIKIYOR…

Galerist Nilgün Böcekçi, yeni bir serginin de müjdesini verdi. 1-11 Haziran 2016 tarihleri arasında ARTEV’de açılacak olan ilginç karma serginin adı “Element”. Seramik, cam, kağıt, ağaç, kum ve toprağın sanata yolculuğunu aktaran, 1 Haziran’dan itibaren ziyaret edilebilecek sergide birbirinden güzel eserleri yer alan sanatçılar ise şu şekilde: Aslı Avcıergun, Diba Ceyişakar, Günay Kalkan, Semiha Cemişakar ve Tevhide Ayaşlı.

artev-galeride-suluboya-resim-sergisi (4)

artev-galeride-suluboya-resim-sergisi (1)

artev-galeride-suluboya-resim-sergisi (3)

Diğer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı