Anadolu Yakası İnşaatçıları iftarda buluştu

Anadolu Yakası İnşaatçılar Derneği (AYİD), geleneksel hale getirdiği iftar buluşmalarının üçüncüsünü geçtiğimiz akşam gerçekleştirdi. Çoğunluğunu Kadıköylü müteahhitlerin oluşturduğu davete, Büyük Kulüp ev sahipliği yaptı.

Lineadecor’un sponsor olduğu ve yaklaşık 600 kişinin katıldığı programın konukları arasında Kadıköy Kaymakamı Birol Kurubal, Kartal Belediye Başkanı Dr. Altınok Öz, Kadıköy Kent Konseyi Başkanı Saltuk Yüceer, Belediye Meclis Üyeleri ve Dünya Mimarlar Birliği Bölge Başkanı Prof. Dr. Ahmet Vefik Alp gibi isimler de vardı.

KENTSEL DÖNÜŞÜM, BİNA YENİLEME DEĞİLDİR…

İftar programının açılış konuşmasını, derneğin genel sekreterliğini başarıyla yürüten Hakan Şişik yaptı. AYİD’in kurulmasında büyük emekleri geçen kurucu üyeler ve Onursal Başkan Mehmet Sadıkoğlu’na teşekkürlerini ileten Şişik; “Hep bir şeyler söyledik, anlattık. Çağdaş yaşam alanları, yapı estetiği, enerji verimliliği, yeşil bina, yeşil kent, iş güvenliği dedik. Kentsel dönüşümün sadece bina yenilenmesi olmadığını, dönüşümün fiziksel olduğu kadar ekonomik ve sosyolojik aşamaları olduğunu anlattık. Şimdilerde görüyoruz ki bu anlattıklarımız son derece doğru ve yerinde konularmış. Bu da AYİD’in kamuoyundaki saygın yerini belirledi” dedi. Ayid

 

Diğer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı