Amerikan Kültür Koleji’nde muhteşem 3. yıl

Yabancı dil ve öğrencilerin yetenekleri ile harmanlanan eğitim sistemiyle öne çıkan Ataşehir Amerikan Kültür Koleji’nde 3. yıl heyecanı başladı. İlk senesinde 120 öğrenci ile eğitim hayatına başlayan kolej, 3. yılında 450’ye yakın öğrencisiyle Türkiye ve birçok gelişmiş ülke arasında köprü oluşturmaya başladı.

Geçtiğimiz yıl Ataşehir’deki yeni modern eğitim merkezlerinde yüzde 90 TEOG başarısını yakalayarak dikkatleri üzerine çeken okul, İngilizce’nin yanı sıra ana dil gibi İspanyolca öğrenimiyle de gençlere “dünya vatandaşı” olabilmenin kapılarını aralıyor.

Amerikan Kültür

MERAL BİLGİN: BU YIL DAHA DA BÜYÜYORUZ…

43 yıllık tecrübeli eğitimci, Ataşehir Amerikan Kültür Koleji Müdürü ve İcra Kurulu Müdürü Meral Bilgin; “Üç haftadır öğretmenlerimiz ile birlikte ön hazırlıklarımızı tamamladık. Bu sene, önceki iki yıldan daha tempolu ve yoğun bir eğitim ve öğretim yılı yaşayacağız. 25 öğretmen ile çıktığımız yolda 70 öğretmene ulaştık. Bazı derslerimizde bir sınıfta aynı anda iki öğretmen görevlendirerek, çok yönlü bir öğrenim uyguluyoruz. İlkemiz, ‘dünya insanı’ yetiştirmek. Öğrencilerimizi, dünyanın neresine giderse gitsinler kendi evlerindeymiş gibi özgür ve iradelerine hakim olduklarına inandığımızda mezun ediyoruz” diyerek, 2016-2017 Eğitim ve Öğretim Yılı’nı kutladı.

Amerikan Kültür Kolejleri; ana sınıfı, ilkokul ve ortaokul bölümlerinin yanı sıra yetenekleri öne çıkaran kulüpleriyle biliniyor.

amerikan-kultur-koleji-atasehir-yerleskesi-basari-yeni-donem-yil-kadikoy-life-dergisi (6)

amerikan-kultur-koleji-atasehir-yerleskesi-basari-yeni-donem-yil-kadikoy-life-dergisi (5)

amerikan-kultur-koleji-atasehir-yerleskesi-basari-yeni-donem-yil-kadikoy-life-dergisi (8)

amerikan-kultur-koleji-atasehir-yerleskesi-basari-yeni-donem-yil-kadikoy-life-dergisi (13) copy
İlk senesinde 120 öğrenci ile eğitim hayatına başlayan Ataşehir Amerikan Kültür Koleji, 3. yılında 450’ye yakın öğrencisiyle Türkiye ve birçok gelişmiş ülke arasında köprü oluşturmaya başladı…

amerikan-kultur-koleji-atasehir-yerleskesi-basari-yeni-donem-yil-kadikoy-life-dergisi (7)

amerikan-kultur-koleji-atasehir-yerleskesi-basari-yeni-donem-yil-kadikoy-life-dergisi (2)

Diğer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı