5 büyük holding Caddebostan’da buluştu…

1445005943_mza_Toreni

Türkiye’nin ulusal ve uluslararası arenada önemli gençlik oluşumlarından biri olan İstanbul Gençlik Platformu, Türkiye’de gençleri sivil topluma teşvik edebilmek için Akkök Holding, Doğuş Holding, Kibar Holding, Kale Grubu ve Saran Holding ile birlikte “Genç ve Toplum Dostu Şirketler Sözleşmesi”ni hayata geçiriyor.

Toplam değerleri 20 milyar doları ve toplam çalışan sayıları 50.000’i aşan bu kurumlar, bahsi geçen sözleşmeyle birlikte bundan sonra istihdam edecekleri bireylerde sadece akademik başarıyı değil, toplumsal alanda yapılan çalışmaları ve bireylerin ülkeleri için sağladığı faydaları da bir kriter olarak göreceklerini ve uygulayacaklarını İstanbul Gençlik Platformu’nun Caddebostan Kültür Merkezi’nde düzenlediği “Gençlik ve Liderlik Zirvesi” toplantısında duyurdular.

GENÇLERİN SORULARINI YANITLADILAR…

İstanbul Gençlik Platformu lideri Doğa Can Coşar’ın açılış konuşmasıyla başlayan Gençlik ve Liderlik Zirvesi’nde Kibar Holding CEO’su Tamer Saka, Akkök Holding CEO’su Ahmet C. Dördüncü ve Doğuş Holding Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Kurutluoğlu, kısa birer konuşmanın yanı sıra gençlerin sorularını interaktif bir ortamda yanıtladılar. İmza töreninin ardından Zirve; TEMA Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Deniz Ataç, bir Köy Okulu öğretmeni olan ve dünyanın en iyi 50 öğretmeninden birisi seçilen Dilek Livaneli, Marsh & Mclennan Türkiye CEO’su Tayfun Bayazıt, Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu ve İstanbul Eski Valisi Hüseyin Avni Mutlu’nun konuşmalarıyla devam etti.

1445005947_AhmetDorduncu

Diğer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı